Jakie kosmetyki dla noworodka

kosmetyki dla noworodka

Noworodki są bardzo delikatne. Ich skóra jest wrażliwa, są podatne na alergie i wysypki. Aby ich pobyt na tym świecie był nieco bardziej komfortowy, możesz zaopatrzyć je w kilka specjalnych kosmetyków. Jeśli jesteś mamą noworodka, Twoja lista rzeczy do kupienia rośnie z dnia na dzień. Ale nie martw się; mamy wszystkie potrzebne informacje o tym, jakich rodzajów kosmetyków do pielęgnacji skóry dziecka powinnaś szukać i gdzie można je dostać w najlepszej cenie. W tym artykule poznasz niektóre z najlepszych kosmetyków dla noworodka i wskazówki, jak je prawidłowo wybrać.

Jakie są najlepsze kosmetyki dla noworodka?

Kiedy dziecko przychodzi na świat, jego skóra jest niezwykle wrażliwa. Wybierając produkty kosmetyczne dla noworodków i niemowląt, pamiętaj, że wiele składników powszechnie występujących w kosmetykach nie jest bezpiecznych dla noworodków. Jeśli chodzi o kosmetyki dla niemowląt, masz kilka opcji. Możesz używać produktów specjalnie wyprodukowanych dla niemowląt, produktów przeznaczonych do skóry wrażliwej lub produktów bezzapachowych. Skóra niemowląt różni się od skóry dorosłych, dlatego nie należy używać tych samych produktów. Wiele produktów toaletowych i kosmetycznych, zwłaszcza tych kupowanych w supermarkecie, zawiera składniki, które mogą być szkodliwe dla noworodków. Niektóre z nich mogą powodować alergie i wysypki, podczas gdy inne mogą zostać połknięte i powodować problemy trawienne.

Szampony i płyny do mycia ciała

szampon noworodek

Ponieważ noworodki mają bardzo wrażliwą skórę, będziesz chciała wybrać szampon i płyn do mycia ciała, który jest specjalnie dla nich stworzony. Szampony i płyny do mycia ciała, które są specjalnie wykonane dla noworodków, są mniej prawdopodobne, że podrażnią ich skórę. Choć może się wydawać, że dobrym pomysłem jest używanie tego samego szamponu i płynu do mycia ciała, co Ty, najlepiej wybrać coś delikatniejszego dla skóry dziecka. Choć dziecko nie ma tak jak Ty nagromadzonego brudu i oleju, nadal będziesz chciała używać łagodnego środka do mycia jego włosów i ciała. Szukaj szamponów i płynów do mycia ciała, które nie zawierają substancji zapachowych, barwników i alkoholu. Unikaj produktów z dodatkiem odżywek, ponieważ mogą być zbyt gęste dla delikatnej skóry noworodka.

Balsamy i kremy

Skóra noworodków jest bardzo wrażliwa i podatna na wysypki i alergie. Z tego powodu będziesz chciała wybrać krem nawilżający wolny od substancji zapachowych i innych dodatków, które mogą podrażnić ich skórę. Skóra noworodków jest bardzo delikatna i coś tak prostego, jak balsam na ich dłoniach i stopach może spowodować zaczerwienienie i podrażnienie. Większość noworodków będzie karmiona mlekiem matki lub mieszanką jako głównym źródłem pożywienia. Niektóre preparaty zawierają żelazo, które może powodować gromadzenie się go na skórze dziecka. Można temu łatwo zapobiec stosując krem nawilżający. Szukaj preparatów bezzapachowych, zawierających witaminy i antyoksydanty.

Pielęgnacja skóry noworodka

Noworodki spędzają dużo czasu w pieluszkach. Zmieniając te pieluchy, będziesz chciała użyć kremu lub maści specjalnie przygotowanych dla skóry noworodka. Te kremy i maści zazwyczaj mają barierę ochronną, która zapobiega ocieraniu się skóry o mokrą pieluchę, co może powodować podrażnienia. Kremy i maści na odparzenia pieluszkowe są również wykonane bez substancji zapachowych i barwników, które mogą podrażniać skórę dziecka. Niektóre są nawet wzbogacone o witaminę E lub aloes, aby przyspieszyć proces gojenia. Niektóre kremy mają nawet środek leczniczy, taki jak tlenek cynku, który może pomóc w ochronie skóry Twojego noworodka przed wilgocią i gromadzeniem się jej.

Pielęgnacja twarzy dla noworodków

Twój noworodek będzie miał wrażliwą skórę, ale ich twarz jest szczególnie delikatna. Będziesz chciała wybrać środek do mycia twarzy i krem nawilżający specjalnie dla wrażliwej skóry dziecka. Środek do mycia twarzy o niskim poziomie PH jest najlepszy dla skóry noworodka, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że spowoduje podrażnienia. Krem nawilżający z witaminami i antyoksydantami to dobry wybór do pielęgnacji skóry twarzy. Unikaj produktów z dodatkiem substancji zapachowych, które mogą podrażnić delikatną skórę dziecka.

Noworodki tak naprawdę nie robią wiele, zwłaszcza jeśli chodzi o ich skórę. Nie musisz nakładać wielu kosmetyków na noworodka, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić. Pierwszą z nich jest dbanie o nawilżenie ich dłoni i stóp. Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić, jest czyszczenie i odkażanie ich uszu. Jest to ważne, ponieważ noworodki mają większe ryzyko infekcji ucha. Czyszcząc ich uszy, upewnij się, że używasz czystego wacika lub miękkiej, czystej szmatki i delikatnego środka czyszczącego. Na koniec możesz zastosować krem z filtrem, aby chronić skórę twarzy i rąk dziecka przed słońcem. Niestety, nie możesz stosować kremu do całego ciała, ponieważ nie jest bezpiecznie nakładać go na skórę noworodka, który ma mniej niż miesiąc.

Wnioski

Istnieje wiele kosmetyków dla noworodka, ale możesz rozważyć użycie produktów bezzapachowych lub produktów specjalnie wykonanych dla skóry wrażliwej. To dlatego, że noworodki mają bardzo wrażliwą skórę i mogą być uczulone na niektóre składniki. Nie martw się jednak, istnieje wiele dostępnych opcji. Od szamponów i płynów do mycia ciała do balsamów i kremów, istnieje wiele produktów bezpiecznych dla noworodków. Teraz, gdy już wiesz, jakich rodzajów produktów do pielęgnacji skóry dziecka powinnaś szukać i gdzie je dostać w najlepszej cenie, jesteś gotowa, aby zadbać o delikatną skórę swojego noworodka.

Powiązane artykuły

Kosmetyki

Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Przetłuszczające się włosy to problem, który może być frustrujący dla osób zmagających się z tym zjawiskiem. Wydaje się, że włosy tracą świeżość już chwilę po umyciu, co może wpływać na nasz wygląd i samopoczucie. Jak jednak skutecznie dbać o przetłuszczające się włosy? W niniejszym artykule przedstawiamy praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, które pomogą w utrzymaniu zdrowego […]

Czytaj więcej
Czego unikać w kosmetykach
Kosmetyki

Czego unikać w kosmetykach

Branża kosmetyczna jest duża – oczekuje się, że do 2024 roku globalna sprzedaż osiągnie ponad 265 miliardów dolarów. Przy tak wielu osobach skłonnych do wydawania pieniędzy na te produkty, a także firmach próbujących wyróżnić się nowymi zapachami i formułami, rynek staje się zalewany nowymi produktami. Niezależnie od tego, czy kupujesz kosmetyki jako część swojej regularnej […]

Czytaj więcej
pielęgnacja włosów
Kosmetyki

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Odrastanie włosów może być długim i bolesnym procesem. Po ścięciu włosów, przywrócenie ich do optymalnej długości i kondycji nie jest łatwym zadaniem. Jednak stosując odpowiednie produkty do pielęgnacji włosów po ogoleniu lub ścięciu głowy, możesz dać swoim włosom szansę na jak najszybszy i najzdrowszy odrost. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów produktów do […]

Czytaj więcej