Krem do depilacji jak działa?

kremy do depilacji

‍Kremy do depilacji są również nazywane depilatorami chemicznymi. Te kremy, roztwory, żele lub balsamy zawierają środek chemiczny, który rozbija białko we włosach, dzięki czemu można je łatwiej usunąć za pomocą tarcia. Kremy depilacyjne są dostępne bez recepty i można je kupić w większości drogerii. Są one dość łatwe w użyciu i mogą wyeliminować niechciane włosy na każdej części ciała. Ponieważ usuwają one włosy z korzeniami, a nie tylko je zakrywają, jak inne produkty, musisz poczekać, aż włosy odrosną na tyle, byś mogła ponownie zobaczyć ich efekt. Okres ten jest jednak znacznie krótszy niż w przypadku depilacji woskiem lub golenia, ponieważ nie ma okresu odrastania. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat działania kremu do depilacji oraz wskazówki dotyczące jego bezpiecznego i skutecznego stosowania.

Jak działa krem do depilacji?

Większość kremów depilacyjnych zawiera jeden z następujących składników aktywnych: tioglikolan wapnia, tioglikolan sodu lub nadtlenek wodoru. Te substancje chemiczne reagują z keratyną we włosach i rozbijają ją. Włosy są następnie usuwane poprzez wyczesanie, golenie lub zmycie. Reakcja chemiczna i czas potrzebny do zniszczenia włosów zależy od siły formuły. Silniejsze kremy będą potrzebowały więcej czasu, aby wykonać swoje zadanie. Niektóre kremy zawierają również środki, które pomagają w procesie usuwania, takie jak zagęszczacze, które pomagają kremowi przylegać do włosów. Inne składniki mogą być zawarte, aby zwiększyć walory estetyczne kremu, takie jak substancje zapachowe i barwiące. One również będą decydować o cenie kremu.

Środki ostrożności przy stosowaniu kremu do depilacji

Głównym niebezpieczeństwem związanym z używaniem kremów depilacyjnych jest możliwość spowodowania przez nie oparzeń. Jednak tego niebezpieczeństwa można łatwo uniknąć, jeśli przestrzega się odpowiednich środków ostrożności. Po pierwsze, zawsze testuj krem na małym kawałku skóry przed zastosowaniem go na większej powierzchni. Testowany obszar nie powinien być widoczny, ale taki, który zostanie zakryty podczas zabiegu. Po drugie, należy pozostawić sobie wystarczająco dużo czasu na zakończenie zabiegu i odczekanie na usunięcie włosów przed usunięciem kremu. To zapewni, że reakcja chemiczna została zakończona. Jeśli reakcja nie jest zakończona, substancja chemiczna może być w kontakcie ze skórą zbyt długo, powodując oparzenie. Po trzecie, pamiętaj, aby unikać kontaktu z oczami. Jeśli krem dostanie się do oczu, przepłucz je dokładnie wodą. Jeśli podrażnienie nie ustępuje, zasięgnij porady lekarza. Wreszcie, zawsze przestrzegaj instrukcji na opakowaniu i nie stosuj kremu częściej niż jest to zalecane.

Gdzie stosować krem do depilacji?

depilacja

Większość kremów do depilacji może być stosowana na większości części ciała. Nie są one jednak przeznaczone do stosowania na twarzy ani na znamiona czy brodawki. Przed nałożeniem kremu do depilacji, upewnij się, że obszar, który zamierzasz poddać zabiegowi, jest suchy. Nadmiar wilgoci może wejść w reakcję z substancjami chemicznymi zawartymi w kremie i spowodować oparzenie chemiczne. Nie należy nakładać kremu na mokre miejsce, czekać aż wyschnie, a następnie nakładać kremu po raz drugi. Może to spowodować oparzenie chemiczne. Aby tego uniknąć, należy poczekać, aż obszar wyschnie, nałożyć krem, a następnie poczekać, aż wykona on swoją pracę, zanim go spłuczesz.

Porady dotyczące skutecznego stosowania kremu do depilacji

Stosując krem do depilacji, warto pamiętać o następujących kwestiach: – Przed nałożeniem kremu należy dokładnie przeczytać instrukcję i stosować go tylko na czystą, suchą skórę. – Zawsze pozostawiaj krem na skórze przez czas zalecany w instrukcji. – W przypadku wystąpienia podrażnienia należy dokładnie spłukać to miejsce i zaprzestać stosowania kremu. – Unikaj nakładania kremu depilującego na wrażliwe miejsca, takie jak okolice oczu lub na uszkodzoną skórę. – Po użyciu kremu pamiętaj o dokładnym umyciu skóry wodą z mydłem, aby usunąć wszelkie ślady produktu. – Unikaj szorowania skóry w okresie po zabiegu, ponieważ może to pozostawić skórę podrażnioną. – W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych należy przerwać stosowanie kremu i zasięgnąć porady lekarza. – Po zastosowaniu kremu należy powstrzymać się od opalania lub pójścia do solarium, aby uniknąć oparzenia chemicznego.

Wnioski

Kremy do usuwania włosów nazywane są również depilatorami chemicznymi. Te kremy, roztwory, żele lub balsamy zawierają środek chemiczny, który rozbija białko we włosach, dzięki czemu są one łatwiejsze do usunięcia za pomocą tarcia. Kremy depilacyjne są dostępne bez recepty i można je kupić w większości drogerii. Są one dość łatwe w użyciu i mogą wyeliminować niechciane włosy na każdej części ciała. Ponieważ usuwają one włosy z cebulkami, a nie tylko zakrywają je jak inne produkty, trzeba poczekać, aż włosy odrosną na tyle, że będzie można ponownie zobaczyć efekt. Okres ten jest jednak znacznie krótszy niż w przypadku woskowania lub golenia, ponieważ nie ma okresu odrastania. Wreszcie, należy pamiętać, że chociaż kremy do depilacji nie mają takich samych skutków ubocznych jak golenie, nie są w 100% niezawodne. Mogą być skuteczne po kilku użyciach, ale może być konieczne częstsze ich stosowanie, aby osiągnąć pożądane rezultaty – to zależy od osoby. Mając to na uwadze, jeśli szukasz długoterminowego rozwiązania problemu niechcianych włosów, najlepiej będzie skonsultować się z profesjonalistą.

Powiązane artykuły

maści, które hamują drapanie dziecka
Kremy

Czy są maści, które hamują drapanie dziecka?

Swędzenie skóry może być dla dziecka nieprzyjemnym, a czasem bolesnym doświadczeniem. Aby złagodzić dyskomfort, dostępnych jest wiele maści, które są specjalnie zaprojektowane, aby powstrzymać swędzenie u dzieci. Ważne jest, aby zrozumieć, jak działają te maści i szukać tych, które mogą przynieść ulgę w specyficznym stanie skóry Twojego dziecka. Znając różne rodzaje dostępnych maści, rodzice mogą […]

Czytaj więcej
kremy do twarzy
Kremy

Jak dobrać krem do twarzy

Utrzymanie zdrowej i nawilżonej skóry sprawi, że będzie ona wyglądać młodo, świeżo i bez zmarszczek. I choć na rynku jest wiele produktów, nie wszystkie z nich są warte Twoich pieniędzy. Praca nad utrzymaniem nawilżenia twarzy to nieustanna walka. Od czasu, gdy jesteś nastolatką do czasu, gdy jesteś w wieku 60 lat, walka trwa. Jeśli masz […]

Czytaj więcej